Led Stripe Vandtæt Varm Hvid 30m 60 LED/m med 5A strømforsyning
- Komplet sæt med LED-strips og strømforsyningsenhed
- Egnet til belysning af boliger
- Enkel og hurtig installation
- Kvalitet fra ECD Germany
- Intet yderligere tilbehør er nødvendigt
- Kræver ikke en stor indsats
- 3 års lovpligtig garanti
Leveringsomfang:
LED bar 30m (6 x 5m) 60 LED/m varm hvid
Strømforsyningsenhed 5A
LED bar 30m (6 x 5m) 60 LED/m varm hvid
Strømforsyningsenhed 5A

LED SMD Warm White WF Strip LED-032 30m 60 LED
Operation
| Fatning / sokkel | Ingen |
| Nominel effekt | 24 W |
| Nominel effekt | 24 W |
| Spænding | DC12V |
| Effektfaktor | 0,55 PF |
| Energiforbrug | 24 kWh/1000 h |
| Energieffektivitetsklasse | A |
| Dæmpbar | Nej |
Lys
| Lysstrøm | 300 lm pr. m |
| Strålevinkel | 180 ° |
| Starttidspunkt | 0.1 s |
| Opstartstid | 0 s |
| Lys farve | Varm hvid |
| Farvetemperatur | 2800K |
| Farvegengivelse | 60 (CRI) Ra |
Livstid
| Nominel levetid | 50.000 h |
| Nominel levetid | 50.000 h |
| Skiftecyklusser | 20.000 x |
| Vedligeholdelse af lysstrøm efter den nominelle levetid | 0,7 LLMF |
| Optimeret standardbetingelse | -20 °C - +50 °C |
Dimensioner/materiale
| Mål | 2000mm x 8mm |
| Kviksølvfri | Ja |
| Kviksølvindhold | 0 mg |
| Bortskaffes i henhold til WEEE-direktivet | Ja |
Tekniske data:
12V 5A 60W strømforsyning
Strøm: 5A
Udgangseffekt: 60W
Indgangsspænding: AC 100 - 240V 50/60Hz
AC-kabel: EU-stik
Udgangsspænding: DC 12V
Materiale: ABS plastskal
Beskyttelse:
Beskyttelse mod kortslutning
Beskyttelse mod overophedning,
Overspændingsbeskyttelse
Adaptermål: ca. 80 x 50 x 30 mm
Ledning til netstik: 120 cm
Kabeltilslutning: 116 cm
Anvendelse:
op til 10m 30LEDs/m
op til 5m 60LEDs/m
12V 5A 60W strømforsyning
Strøm: 5A
Udgangseffekt: 60W
Indgangsspænding: AC 100 - 240V 50/60Hz
AC-kabel: EU-stik
Udgangsspænding: DC 12V
Materiale: ABS plastskal
Beskyttelse:
Beskyttelse mod kortslutning
Beskyttelse mod overophedning,
Overspændingsbeskyttelse
Adaptermål: ca. 80 x 50 x 30 mm
Ledning til netstik: 120 cm
Kabeltilslutning: 116 cm
Anvendelse:
op til 10m 30LEDs/m
op til 5m 60LEDs/m
Reelle vurderinger