LED reflector spot GU10 6 Watt version COB neutral white dimmable
- Led spot COB GU10 6W neutral white dimmable - cheap and fast delivery
- Pleasant light and very high power
- Suitable for all premises
- Environmentally friendly
- Energy efficiency class: A+
- 3 years warranty
Description:
Lifetime 50000 H!
Little heat generation during operation.
Protected housing, therefore very suitable in damp rooms such as bathrooms.
Scope of supply:
1 x 6W LED COB lamp neutral white

Operation
Light
Lifetime
Dimension /Material
| Socket | GU10 |
| Rated power | 6.1 W |
| Measured power | 6.1 W |
| Voltage | AC 220-240V |
| Power factor | 0.9PF |
| Energy consumption | 6.1 kWh/1000h |
| Energy efficiency category | A |
| Dimmable | Yes |
Light
| Luminous flux | 321 lm |
| Beam angle | 60 ° |
| Starting time | 0.1 s |
| Run-up time | 0 s |
| Light color | Neutral White |
| Color temperature | 4000K |
| Color rendering | 60 (CRI) Ra |
Lifetime
| Rated lifetime | 50000 h |
| Measured lifetime | 50000 h |
| Switch cycles | 20000 x |
| Lamp lumen maintenance factor after rated lifetime | 0.7 LLMF |
| Optimized norm | -20 °C - +50 °C |
Dimension /Material
| Dimensions (Height x Width x Depth) | 50mm x 56mm |
| Mercury free | Yes |
| Mercury content | 0 mg |
| Disposed to the WEEE directive | Yes |
Technische Informationen:
|
Real ratings